Official Blog
Bezpieczne i łatwe zwiększenie produktywności dzięki usłudze C2 Password
Team Synology Polska
29 April, 2022

Bezpieczne i łatwe zwiększenie produktywności dzięki usłudze C2 Password

Nieoptymalne praktyki udostępniania haseł mogą prowadzić do katastrofalnych skutków, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wydajności

Jeśli Twój zespół także dołączył do klubu „Praca zdalna”, jak 16% firm z całego świata, wiesz, że zmiana ta wymaga pewnej adaptacji. Dotyczy to szczególnie branż, w których ze względu na pandemię występuje duży popyt, takich jak transport, sprzedaż internetowa i gry wideo, ponieważ pracownicy ścigają się, aby zwiększyć wydajność i spełnić potrzeby klientów.

Kluczowa rola w udostępniania w sukcesie firmie
Powiedzmy, że jesteś właścicielem małej firmy sprzedającej zestawy do pielęgnacji ciała. Oprócz umieszczania swoich produktów w serwisach sprzedaży internetowej, takich jak Amazon czy Shopify, w dzisiejszych czasach założenie profilów firmowych w mediach społecznościowych to w zasadzie konieczność. Już samo to wiązałaby się z udostępnieniem danych uwierzytelniających do sklepu internetowego i kont w serwisach społecznościowych członkom zespołu zajmującym się sprzedażą i reklamą.

 

Warto także sprawdzać skuteczność treści za pomocą oprogramowania do śledzenia ruchu gałek ocznych i analizy SEO, które często wymagają płatnej licencji, przez co konto również będzie pewnie współdzielone. Nie zapominajmy też o materiałach szkoleniowych, listach płac, wyciągach bankowych i wszelkiego rodzaju poufnych danych firmowych, które wymagają współdzielenia danych logowania.

 

Pułapka wygody
Dosyć często wybieramy pozornie łatwiejszą drogą, udostępniając te dane w postaci zwykłego tekstu za pośrednictwem poczty e-mail, komunikatora firmowego, a nawet przyprawiającego o gęsią skórkę dokumentu Google, zawierającego wszystkie dane konta, które mogą być potrzebne w pracy. Możemy też po prostu przejść się do sąsiedniego biurka i uzyskać szybką odpowiedź od współpracownika. Oczywiście, teraz, gdy wielu z nas leży na kanapie w piżamach stukając w klawiaturę, podejście do biurka współpracownika nie jest już możliwe. Ale to nie wszystko.

 

Metody używane do udostępniania haseł

Autor obrazu: w serwisie www.beyondidentity.com

 

Udostępnianie poufnych danych logowania za pośrednictwem aplikacji czatu, poczty e-mail, dokumentów internetowych lub ustnie jest bardzo mało efektywne z oczywistych względów — wystarczy sobie wyobrazić, ile czasu można stracić na ich wyszukiwanie lub pytanie o takie informacje za każdym razem, gdy są potrzebne. A gdy ktoś zmieni hasło, trzeba je aktualizować i wysłać ponownie ręcznie, nie wspominając o tym, że ktoś może o tym po prostu zapomnieć. Jako właściciel firmy chcesz, aby pracownicy skupiali się na wartościowych zadaniach, a nie na czasochłonnym zarządzaniu hasłami.

 

Warto się dzielić?
Poza tym udostępnianie haseł między członkami zespołu za pomocą niezaszyfrowanych kanałów jest po prostu wyjątkowo niebezpieczne ze względu na potencjalne przechwycenie i kradzież danych. Zespół IT nie jest w takim przypadku w stanie wdrożyć niestandardowych zasad bezpieczeństwa ani ciągłego monitorowania. Badanie firmy Beyond Identity wykazało nawet, że „niemal 1 na 4 pracowników twierdzi, że nadal ma dostęp do kont z poprzednich miejsc pracy”, podkreślając niebezpieczeństwo braku odpowiedniej kontroli dostępu.

 

Jak wspominamy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów, ludzkim odruchem jest ponowne używanie haseł do wielu witryn i platform. Jeśli pracownicy używają uniwersalnego hasła do kont osobistych i służbowych, dane firmy są jeszcze bardziej narażone. To samo badanie niestety pokazuje, że więcej niż 1 na 5 pracowników nadal to robi.

 

Autor obrazu: w serwisie www.beyondidentity.com

 

W czasach pracy zdalnej, gdy 54% specjalistów IT uważa, że pracownicy zdalni stanowią większe zagrożenie niż ci w siedzibie firmy, nie można już zaniedbywać podejścia do bezpieczeństwa danych i współpracy zespołowej. C2 Password Plus zapewnia maksymalnie 6 użytkownikom dostęp do osobistego i współdzielonego magazynu Vault, który doskonale nadaje się do oddzielania osobistych i służbowych poświadczeń logowania. Członkowie zespołu mogą także korzystać z innych intuicyjnych funkcji, takich jak synchronizacja między urządzeniami, automatyczne uzupełnianie i generowanie haseł, zapewniających proste i komfortowe zarządzanie hasłami.

 

Mniej problemów, więcej uwagi
Na poziomie zespołu, C2 Password Plus umożliwia bezpieczne i wygodne udostępnianie haseł, a jednocześnie zapewnia pełną kontrolę nad zaawansowanymi ustawieniami. Wystarczy skonfigurować poziom uprawnień dla każdego członka i kontynuować tworzenie poświadczeń firmy we współdzielonym magazynie Vault. Wszyscy członkowie magazynu Vault będą mogli uzyskać dostęp do przechowywanych w nim informacji w oparciu swoje uprawnienia, co jest idealnym rozwiązaniem dla całego zespołu.

 

Po udostępnieniu poświadczenia można również zsynchronizować na wszystkich urządzeniach poszczególnych członków w celu asysty w logowaniu, co oznacza koniec żmudnego ręcznego wpisywania i aktualizowania haseł. Co więcej, wszystkie udostępnione informacje można znaleźć w sekcji „Współdzielony magazyn Vault” w menu głównym, co skraca czas poświęcony na wyszukiwanie haseł.

 

Jeśli oprócz szczegółów konta od czasu do czasu zachodzi potrzeba udostępniania innych elementów, przejdź do karty Transfer plików, aby uzyskać rozwiązanie klasy biznesowej. W tym miejscu można przekazywać pliki i foldery, które usługa C2 pomoże bezpiecznie przesłać do wybranych odbiorców.

 

Udostępnianie elementów Współdzielony magazyn Vault
Użycie Sporadyczne udostępnianie Długotrwałe udostępnianie
Liczba elementów Pojedynczy element Grupa elementów
Liczba odbiorców Jeden lub kilku odbiorców Grupa odbiorców

 

Ograniczenie ryzyka bez spowalniania działalności
Jako wiodące w branży narzędzie do zarządzania hasłami C2 Password oferuje oczywiście ścisłe zabezpieczenia do ochrony poufnych danych. Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu klasy wojskowej i architekturze z wiedzą zerową usługa gwarantuje, że wszystkie dane są zawsze zaszyfrowane i pod kontrolą użytkownika. Zrób krok naprzód i wypróbuj C2 Password już dziś — nie martw się już o bezpieczeństwo i jednocześnie zwiększ wydajność.