Official Blog
BeeStation vs. DiskStation: prywatna chmura łatwiejsza w użyciu
Team Synology Polska
18 April, 2024

BeeStation vs. DiskStation: prywatna chmura łatwiejsza w użyciu

Wymagania i potrzeby naszych użytkowników stale się zmieniają. I to właśnie one są naszym priorytetem. Zaledwie dekadę temu systemy NAS były rzadkością w prywatnych gospodarstwach domowych, ale dziś są powszechne – zwłaszcza wśród doświadczonych użytkowników IT. Jednak ilość danych każdej osoby rośnie i rośnie. Opinia publiczna stała się teraz bardziej świadoma, że wrażliwe dane nie powinny być beztrosko przekazywane do chmury i że dyski twarde mogą zdecydowanie zawieść. Utrata danych jest nie tylko irytująca, ale także kosztowna. Podobnie, publiczne usługi w chmurze często okazują się kosztowne w dłuższej perspektywie i nie zapewniają oczekiwanej prywatności.

BeeStation rozwiązuje właśnie ten problem. Celem jest zaoferowanie rozwiązania do przechowywania i wykorzystywania danych, które z jednej strony jest bezpieczne i prywatne, ale przede wszystkim imponuje łatwością użytkowania – i dlatego jest dostępne dla każdego, dla kogo standardowy system NAS jest zbyt duży .

DiskStation: Różnorodność dla zaawansowanych użytkowników

Synology jest producentem NAS nr 1 na świecie. Nasze stacje DiskStation ugruntowały swoją pozycję jako niezawodne rozwiązanie odpowiednie dla małych i złożonych potrzeb w zakresie pamięci masowej. Stacje DiskStation oferują rozwinięte funkcje, takie jak konfiguracje RAID i zaawansowane możliwości sieciowe, a także wiele możliwych zastosowań, czy to jako serwery VPN, poczty, multimediów, LDAP, biurowe, nadzoru wideo i wiele innych. Są one szczególnie interesujące i ważne dla specjalistów IT i firm.

BeeStation: Koncentracja na tym, co najważniejsze

W przeciwieństwie do tego, BeeStation wyraźnie koncentruje się na osobistym rozwiązaniu chmurowym, które charakteryzuje się wyjątkowo łatwą konfiguracją i użytkowaniem. BeeStation jest przeznaczone wyłącznie dla użytkowników prywatnych, którzy chcą tworzyć kopie zapasowe swoich danych w domu bez ponoszenia bieżących kosztów subskrypcji, a jednocześnie mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu. Dzięki BeeStation można tworzyć kopie zapasowe zdjęć z telefonu komórkowego i komputera, synchronizować pliki między różnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, komputery PC i laptopy oraz łatwo udostępniać dane znajomym i rodzinie.

 

Od razu po wyjęciu z pudełka: To nie może być prostsze

Rozpakuj, podłącz kabel LAN, zeskanuj kod QR, zaloguj się i gotowe.

Niezależnie od tego, czy chodzi o rodzinę, przyjaciół, współmieszkańców czy osoby prywatne: BeeStation umożliwia każdemu stworzenie własnej chmury prywatnej – całkowicie bez wiedzy informatycznej. Proces konfiguracji jest identyczny z dobrze znanymi rozwiązaniami chmurowymi, takimi jak Dysk Google. Użytkownicy mogą pobrać aplikacje mobilne BeeFiles i BeePhotos na swoje telefony komórkowe za pośrednictwem Google Play lub App Store, bezpośrednio tworzyć kopie zapasowe swoich zdjęć i plików, a tym samym zrobić miejsce na nowe rzeczy na urządzeniu.

W przeciwieństwie do Synology DiskStation, zdalny dostęp nie musi być konfigurowany samodzielnie. Jest on aktywowany bezpośrednio. BeeStation może być dostępny poza siecią domową bez żadnych dodatkowych ustawień.

Niezależnie od miejsca, użytkownicy zawsze mogą uzyskać dostęp do wszystkich swoich zdjęć i plików, tak jak w przypadku stacji DiskStation – za pośrednictwem przeglądarki, aplikacji mobilnych na smartfony lub aplikacji BeeFiles na komputery stacjonarne bezpośrednio za pośrednictwem Eksploratora plików Windows lub Findera macOS . Następnie można je edytować bezpośrednio za pomocą pakietu MS Office lub Adobe Suite – tak jakby dane znajdowały się bezpośrednio na laptopie/komputerze PC. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy i udostępnienie linków umożliwia szybkie i bezpieczne dzielenie się pojedynczymi plikami lub całymi folderami.

 

BeeStation FAQs

Dlaczego ktoś miałby wybrać BeeStation zamiast DiskStation?

BeeStation koncentruje się całkowicie na prostym i intuicyjnym rozwiązaniu chmury prywatnej dla początkujących. W szczególności nasi lojalni użytkownicy NAS nie znajdą odpowiedniego zamiennika w BeeStation.

Jeśli więc masz lub chcesz mieć DiskStation ze wszystkimi funkcjami i opcjami ustawień, pozostań przy nim. BeeStation nie będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem do przechowywania danych. Ale prawdopodobnie dla rodziców, przyjaciół, dzieci lub dziadków, którzy chcą prostszego rozwiązania dla swoich danych – bez wszystkich dzwonków i gwizdków, ale z wysokimi standardami Synology i łatwością użytkowania.

 

Dowiedz się więcej o BeeStation już teraz: https://bee.synology.com/pl-pl/BeeStation.