Official Blog
Praca zespołowa nigdy nie była tak łatwa
Team Synology Polska
28 December, 2022

Praca zespołowa nigdy nie była tak łatwa

Wejdź w nową erę współpracy nad plikami dzięki Synology Drive

Dane powinny być dostępne wszędzie. Zgodnie z tym podejściem, od momentu wprowadzenia na rynek 6 lat temu, Synology Cloud Station zapewnia prywatne rozwiązanie w chmurze, które umożliwia natychmiastową synchronizację plików na wielu platformach, zachowując jednocześnie historyczne wersje ważnych plików do celów odzyskiwania. Cloud Station obsłużyło dotychczas ponad 1,6 miliona biur i rodzin. W tym czasie opracowano wiele zaawansowanych funkcji, aby dostosować rozwiązanie do różnych potrzeb użytkowników, umożliwiając bezproblemowy dostęp i synchronizację plików między serwerami NAS, komputerami PC i urządzeniami mobilnymi.

 

Aby zapewnić zoptymalizowane wrażenia użytkownika i rozwiązanie serwera plików dla biznesu, Cloud Station staje się Synology Drive. Zawiera główne funkcje swojego poprzednika, a wraz z dodatkowymi funkcjami czeka, aż go odkryjesz.

 

Rozpoczyna się nowa era współpracy

Zapotrzebowanie na synchronizację między urządzeniami/zewnętrznymi oraz mobilny dostęp do danych stale rośnie. Wady konwencjonalnych serwerów plików są oczywiste. W odpowiedzi firma Synology wprowadziła Cloud Station. Teraz nie chodzi tylko o udostępnianie danych. Chodzi o wspólną pracę nad danymi. W dzisiejszych czasach kilku współpracowników często pracuje nad tymi samymi dokumentami w tym samym czasie. Praca zespołowa wymaga zatem wyższego poziomu komunikacji.

 

Wszyscy są na tej samej stronie – dosłownie

Coraz więcej pracy zespołowej odbywa się online. Synology Drive 2.0 został wydany w 2019 roku, aby to uwzględnić. Umożliwia dostęp i synchronizację plików, a także współpracę nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami za pomocą jednego portalu. Coraz więcej firm zaczyna budować lokalny serwer plików, który umożliwia dostęp do plików z dowolnego miejsca, a nawet synchronizację między scentralizowanym serwerem NAS a wieloma klientami. Południowoafrykański Instytut Bioróżnorodności Wodnej (SAIAB) wdrożył rozwiązanie do współpracy nad plikami w celu usprawnienia przepływu pracy. Firmy z biurami rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach na całym świecie mogą również używać Synology Drive do synchronizacji i udostępniania plików między biurami, aby łączyć zdalnych pracowników w wielu lokalizacjach biurowych.

 

Synology Drive jest gotowy do przejęcia

Wraz z wydaniem Synology Drive 2.0 pakiet został rozszerzony, aby obejmował wszystkie kluczowe funkcje Cloud Station. Ponadto w tej wersji wprowadzono kilka bardzo pożądanych funkcji, takich jak synchronizacja na żądanie i zaplanowane kopie zapasowe od użytkowników Cloud Station. Dzięki temu Synology Drive nie tylko oferuje już synchronizację plików, ale obejmuje wszystkie aspekty dostarczania plików.

 

 

Z tego powodu Synology Drive oficjalnie przejmie stery w następnej dużej aktualizacji DSM, DSM 7.0. Pakiety, narzędzia i aplikacje mobilne związane z Cloud Station nie będą już obsługiwane. Użytkownicy, którzy nadal będą korzystać z DSM 6.2 (wersja z długoterminowym wsparciem), Cloud Station będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do końca 2020 r., dając firmom wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie aktualizacji w oparciu o ich wewnętrzne harmonogramy. Ponadto dla niewielkiej części użytkowników, którzy korzystali z Cloud Station ShareSync, narzędzi związanych z Cloud Station lub aplikacji mobilnych z Synology Drive Server, interoperacyjność nie będzie już obsługiwana w następnej głównej wersji Drive Server (tj. Drive Server 3.0 ).

 

Przygotuj się teraz na płynne przejście

Cloud Station wkrótce przejdzie do historii. Synology Drive przejmuje kontrolę i staje się Twoim stałym towarzyszem, prowadząc użytkownika przez drogę do efektywnej synchronizacji i współpracy. Aby dowiedzieć się, jak bez wysiłku przejść na Synology Drive i zapewnić minimalny wpływ aktualizacji na bieżące korzystanie z Cloud Station, przeczytaj tutaj.

 

Dowiedz się więcej o Synology Drive.