Official Blog
Pakiety wsparcia serwisowego i ekspresowa wymiana
Team Synology Polska
12 July, 2022

Pakiety wsparcia serwisowego i ekspresowa wymiana

W przypadku awarii infrastruktury krytycznej każda godzina ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i reputacji firmy. Dlatego też oferujemy naszym klientom najwyższej jakości usługi, które skracają do minimum czas potrzebny na zgłoszenie roszczenia. Dlatego w przypadku awarii sprzętu dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić działalność firmy po przestoju w jak najkrótszym czasie. Dzięki naszym partnerom dystrybucyjnym i firmie serwisowej Technogroup zapewniamy doskonałą gwarancję z wielopoziomowym wsparciem SLA.

PRZEGLĄD RODZAJÓW PAKIETÓW WSPARCIA SERWISOWEGO

  1. WSPARCIE NA MIEJSCU

  2. WSPARCIE POGWARANCYJNE W MIEJSCU INSTALACJI

  3. PRZEDŁUŻONA GWARANCJA

  4. PRZEDŁUŻONA GWARANCJA PLUS

 

Pakiety usług autoryzowanej pomocy technicznej firmy Synology są oferowane przez partnerów w kilku wariantach. Pakiet On-Site Support obejmuje serwis kompletnych systemów. Usługa Pogwarancyjna w miejscu instalacji obejmuje urządzenia, na które wygasła gwarancja. Oba pakiety są przeznaczone dla wszystkich urządzeń i oferują możliwość interwencji technika na miejscu. Wsparcie pogwarancyjne w miejscu instalacji można aktywować dopiero po upływie okresu gwarancji. W przypadku zakupu pakietu Next Business Day lub On-Site Support na okres 5 lat (60 miesięcy) nie jest wymagane przedłużenie gwarancji Plus.

**W celu uzyskania informacji o cenie i dostępności usług należy skontaktować się z dystrybutorem.

RODZAJE PAKIETÓW WSPARCIA SERWISOWEGO

1. WSPARCIE NA MIEJSCU

Pakiet można zakupić tylko dla kompletnych systemów operacyjnych wraz z dyskami. Pakiet obejmuje diagnozę usterki, wymianę układów i dysków oraz, w razie potrzeby, podróż technika. Do pakietu można również dokupić usługę DMR (Defective Media Retention), która umożliwia zachowanie uszkodzonych dysków w przypadku reklamacji.

2. WSPARCIE POGWARANCYJNE W MIEJSCU INSTALACJI

Pakiet ten rozszerza zakres usługi On-Site Support i dotyczy systemów, dla których upłynął okres gwarancji.

CENNIK

Ceny pakietów zależą od ceny zakupu sprzętu, okresu obowiązywania licencji i poziomu wsparcia SLA. Jednocześnie każdy system wymaga osobnego pakietu pomocy technicznej; systemy zakupione bez tej usługi nie mogą być zgłaszane do wymiany za pośrednictwem formularza pomocy technicznej dla pojedynczego urządzenia. Usługa Następny dzień roboczy stanowi odrębny poziom wsparcia i nie obejmuje możliwości interwencji technika na miejscu, którą należy zamówić osobno.

Ceny są oparte na zdefiniowanych przedziałach cenowych:

500 € / 1 000 € / 2 000 € / 3 000 € / 5 000 € / 10 000 € / 15 000 € / 20 000 € / 25 000 € / 30 000 € / 35 000 € / 40 000 € / 45 000 €.

CZAS REAKCJI

* Poziom istotności 1 – awaria systemu

** Poziom istotności 2 – Znaczące ograniczenie systemu

*** Poziom istotności 3 – Umiarkowane ograniczenie systemu

3. SZYBKA NAPRAWA

Usługa szybkiej naprawy ma na celu wymianę uszkodzonego elementu na element zastępczy w ciągu 3-5 dni roboczych ze specjalnie w tym celu utworzonego zapasu.

Usługa jest świadczona przez dystrybutorów i sprzedawców detalicznych we współpracy z firmą Synology. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Wszystkie produkty objęte usługą są oznaczone przez dystrybutora i partnera etykietą “Szybka naprawa”. Usługa Szybka naprawa jest dostępna bezpłatnie dla wybranych modeli serii Plus, routerów, dysków SSD i HDD. Jest to usługa niegwarantowana.

4. PRZEDŁUŻONA GWARANCJA PLUS

Przedłuż gwarancję o dodatkowe dwa lata i zyskaj nawet 5 lat ochrony oraz zmaksymalizuj zwrot z inwestycji dzięki gwarantowanej wydajności. Rozszerzoną gwarancję Plus można zakupić w interfejsie DSM (wersja 7.1 lub nowsza) lub za pośrednictwem konta Synology. Cena za usługę zależy od konkretnego modelu, całkowita cena zostanie potwierdzona podczas procesu rejestracji.

Magazyn reklamacyjny dla standardowej wymiany wadliwych urządzeń znajduje się w Niemczech. Wymiana następuje po dostarczeniu wadliwego urządzenia. W okresie obowiązywania standardowej gwarancji (więcej informacji tutaj) użytkownik może zdecydować, czy chce rozpatrywać reklamację za pośrednictwem dystrybutora, u którego produkt został zakupiony, czy bezpośrednio w firmie Synology. Po wygaśnięciu standardowej gwarancji roszczenia są rozpatrywane wyłącznie przez firmę Synology.

Części zamienne można zakupić/zgłosić osobno (ponownie za pośrednictwem dystrybutora), nie ma potrzeby wymiany całego urządzenia.

Listę części zamiennych można znaleźć w witrynie internetowej firmy Synology.

Gwarancja obejmuje wyłącznie urządzenie NAS, a nie akcesoria (HDD, SSD, RAM, …). Usługa Rozszerzona gwarancja Plus zastępuje dotychczasową usługę EW201/EW202 i zapewnia użytkownikom bezpośrednią i zaawansowaną usługę wymiany, która eliminuje konieczność korzystania z gwarancji u sprzedawcy, przyspiesza proces wymiany i skraca czas oczekiwania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych usług, należy skontaktować się z dystrybutorem lub przedstawicielem firmy Synology.