Official Blog
W pogoni za niezawodnością
Andrea Orivati
29 March, 2021

W pogoni za niezawodnością

Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo

Jeden z aspektów, które wiele osób przeoczy planując implementację systemu pamięci masowej, jest to, jak kluczową rolę w określaniu ogólnej niezawodności rozwiązania odgrywają dyski twarde wchodzące do systemu. Jednocześnie środowiska biznesowe również wymagają więcej. Wymagają wydajności i przewidywalności.

Dlaczego wprowadzamy nasze dyski twarde HAT5300 dla przedsiębiorstw?

Synology może do pewnego stopnia nadzorować, jakich komponentów używamy w naszym NAS. Projektujemy i dokładnie testujemy nasz system operacyjny DiskStation Manager (DSM) i ekosystem oprogramowania na naszych urządzeniach, aby zapewnić ich dobrą współpracę. Ale jak to zrobić w przypadku setek modeli napędów dostępnych na rynku?

Testy zgodności (lista kompatybilności sprzętu) od zawsze były podstawą dla Synology i innych projektantów systemów.

 

Pomimo częstego testowania są to testy bardzo trudne w utrzymaniu.

Weź pod uwagę liczbę linii produktów, które produkuje producent pojedynczego dysku, na ogół co najmniej cztery – dyski przeznaczone dla komputerów stacjonarnych, systemów monitoringu, systemów NAS i rozwiązań enterprise – oraz liczbę pojemności – 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 TB i więcej – i wreszcie liczba stworzonych przez nas systemów – ponad 60 tylko w ciągu ostatnich pięciu lat.

Ogólnie rzecz ujmując, nie jest tajemnicą, że wiele wyników testów zgodności jest„ dziedziczonych ”, niezależnie od tego, czy dotyczy to podobnych pojemności na dyskach, czy na różnych platformach produktów. Po prostu nie ma czasowego, ani opłacalnego sposobu prawidłowego sprawdzenia kombinacji ciągle rosnącej liczby dysków.

Jednocześnie rynek napędów również podlega ciągłym zmianom. Nowe modele dysków są wprowadzane często, ale często są sprzedawane w ten sam sposób pod podobnymi nazwami, nawet jeśli podstawowe technologie nagrywania, oprogramowanie układowe lub procesy produkcyjne są zupełnie inne.

Nawet pozornie nieznaczne zmiany na poziomie sprzętu lub oprogramowania mogą spowodować większe problemy w przyszłości z wydajnością sprzętu czy zgodnością modeli. Co gorsza, nie wszyscy dostawcy dysków są transparentni lub zapewniają klientom łatwy sposób na sprawdzenie, jaką wersję sprzętu kupują, zanim faktycznie otrzymają produkt. To sprawia, że ​​listy compatybilności są nie tylko trudne w utrzymaniu dla nas, ale czasami niemożliwe do śledzenia dla naszych klientów. 

Niezawodność wymaga przewidywalności. Tylko budując własne napędy możemy zagwarantować, że klienci będą mogli pewnie i niezawodnie wybrać produkt w pełni kompatybilny. 

Oferując o wiele więcej

Kiedy postanowiliśmy dostarczyć najbardziej niezawodny dysk, opracowaliśmy własny schemat testów warunków skrajnych w oparciu o prawie dwie dekady doświadczeń w branży. HAT5300 był testowany przez ponad 300 000 godzin, na każdej wydanej przez nas od roku 2017 platformie pamięci masowej.

Intensywne testy i tysiące cykli testowych mają na celu replikację środowisk centrów danych i spełnienie wymagań dotyczących dostępności 24/7. Testy obejmują zarówno operacje tak proste, jak ponowne uruchomienie systemu w różnych temperaturach, jak i złożone testy kopiowania plików, które mogą potęgować niedociągnięcia w reagowaniu każdego dysku na nieidealne warunki.

Jednak nie poprzestaliśmy tylko na niezawodności, skupiliśmy się również na wydajności. Pionowa integracja między naszymi systemami i napędami pozwala nam zoptymalizować specjalnie pod kątem połączenia tych dwóch elementów. Wynik netto? Do 23% wyższa wydajność niż średnia w branży* w przypadku dysków o porównywalnej klasie.

Otrzymujesz nie tylko najlepiej przetestowane rozwiązanie, ale także najszybsze dostępne na rynku dyski twarde dla systemu Synology.

Ścisła integracja z DSM zapewnia również inne korzyści, takie jak aktualizacje oprogramowania układowego, które są dołączane do aktualizacji systemu operacyjnego. Szczegółowa znajomość napędów i ich charakterystyk oznacza również prostsze rozwiązywanie potencjalnych problemów w przyszłości.

Mając mniej nieznanych zmiennych w systemie, możemy zapewnić lepszą i szybszą obsługę naszych klientów.

W systemach Synology dyski HAT5300 zapewniają wyższą wydajność odczytu sekwencyjnego w środowisku RAID dla wielu użytkowników w porównaniu z dyskami podobnej klasy.

Niezawodność przedsiębiorstwa

Wprowadzając nasze własne dyski do przechowywania danych, robimy krok naprzód, aby upewnić się, że nasze systemy pamięci masowej są bardziej niezawodne, łatwiejsze w obsłudze i konserwacji oraz mają przewagę w wydajności.

Nasza rygorystyczna, wewnętrzna walidacja całego naszego portfolio produktów ma na celu maksymalizację czasu spędzanego na kompleksowych testach warunków skrajnych. Ponieważ uważamy, że stanowi to silniejszą propozycję wartości, szczególnie dla naszych klientów biznesowych i korporacyjnych.

Jednocześnie wysiłki inżynieryjne poparte wieloletnią wiedzą branżową zapewniają niezrównaną wydajność i ściślejszą integrację bezpośrednio z DSM. Seria HAT5300 to nie tylko kolejny dysk, to nasze zaangażowanie w dążenie do niezawodności i satysfakcji klienta.

Dowiedz się więcej

HAT5300 3.5″ SATA HDD

SAT5200 2.5″ SATA SSD

SNV3000 series M.2 NVMe SSD


* Przepustowość odczytu sekwencyjnego dla wielu klientów. Testy wydajności zostały przeprowadzone przez Synology przy użyciu 12 dysków HAT5300-12T na SA3600, skonfigurowanych przy użyciu RAID 5, w porównaniu z dyskami podobnej klasy (Enterprise) z IOMeter (bloki 64 KB). Wyniki mają wyłącznie charakter informacyjny. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od obciążenia, metod testowania oraz konfiguracji urządzeń i oprogramowania..