Official Blog
BeeDrive: Twój kompaktowy, lokalny magazyn danych
Team Synology Polska
15 June, 2023

BeeDrive: Twój kompaktowy, lokalny magazyn danych

W dzisiejszych czasach generujemy ogromne ilości danych na różnych osobistych urządzeniach. Przestrzeń dyskowa na naszych telefonach i w chmurze staje się coraz bardziej ograniczona z powodu coraz lepszych aparatów fotograficznych i rozwijających się formatów zdjęć i wideo. Przechowywanie wszystkich tych plików w chmurze staje się kosztowne i czasochłonne, zwłaszcza gdy chcemy utworzyć kopię zapasową lub przenieść pliki między naszymi osobistymi urządzeniami albo zarchiwizować stare pliki w innym miejscu.

W czerwcu na rynek został wprowadzony zupełnie nowy produkt, którego do tej pory Synology nie oferowało. BeeDrive jest dedykowany osobom, które przechowują ważne dane na swoich komputerach lub urządzeniach mobilnych. Te osoby prawdopodobnie rozumieją znaczenie tworzenia kopii zapasowych, ale nie chcą angażować się w skomplikowane procesy konfiguracji ani ponosić stałych kosztów subskrypcji w chmurze.

BeeDrive to rozwiązanie dla osób, które szukają prostego, ale solidnego rozwiązania z minimalną konfiguracją i obsługą.

Dzięki BeeDrive użytkownicy będą mogli wykonywać kilka typowych operacji bez konieczności posiadania pełnowymiarowego serwera NAS lub korzystania z komercyjnej platformy chmurowej:

  1. Kopia zapasowa komputera – umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych wybranych folderów na komputerze.
  2. Mobilna kopia zapasowa – bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowych zdjęć z kompatybilnego urządzenia z systemem iOS lub Android.
  3. Synchronizacja plików – synchronizacja plików między komputerami.
  4. BeeDrop – przesyłanie plików z telefonu do komputera przez Wi-Fi.

BeeDrive jest obsługiwany przez system operacyjny Windows, a wkrótce również macOS, a także mobilne systemy operacyjne iOS i Android. W przeciwieństwie do linii Synology NAS, BeeDrive nie będzie ograniczać formatów plików kopii zapasowych, a użytkownicy będą mieli możliwość jednoczesnego tworzenia kopii zapasowych zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym.

Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych zawartości mobilnej, gdy urządzenie i telefon komórkowy znajdują się w tej samej sieci, zdjęcia i filmy zostaną zarchiwizowane w BeeDrive. Będą one automatycznie zsynchronizowane w zależności od aktualnego stanu plików i zawartości rolki aparatu w samym telefonie. Urządzenie obsługuje do pięciu jednoczesnych kopii zapasowych urządzeń, umożliwiając kopiowanie oryginalnych plików JPEG lub obu formatów jednocześnie.

BeeDrive nie wymaga żadnej subskrypcji i podobnie jak w przypadku NAS, dane pozostają lokalnie na urządzeniu.

Jedną z funkcji tego urządzenia jest BeeDrop. Podobnie jak AirDrop firmy Apple, ta metoda umożliwia przesyłanie plików, zdjęć i filmów z telefonu do BeeDrive przez Wi-Fi. Wartością dodaną BeeDrop jest to, że działa na dowolnej kombinacji obsługiwanych systemów operacyjnych.

BeeDrive jest dostępny w pojemnościach 1 TB i 2 TB dla systemów Windows, iOS i Android.

Jeżeli jesteś zainteresowany BeeDrive możesz kupić go Tutaj

Aby dowiedzieć się więcej o BeeDrive zapraszamy na nasz kanał na YouTube oraz stronę internetową.