Official Blog
Jedno urządzenie, multum mozliwości!
Magdalena O'Dwyer
11 November, 2021

Jedno urządzenie, multum mozliwości!

Ile zdjęć i filmów wideo robisz każdego dnia? Czy w Twoim telefonie lub laptopie zaczyna brakować miejsca? Naszym stałym wyzwaniem jest to, że liczba naszych plików cyfrowych stale rośnie i są one rozproszone w różnych urządzeniach i usługach. Aby skonsolidować te pliki w jednym bezpiecznym miejscu, potrzebujesz bezpiecznego i scentralizowanego rozwiązania.

Chwila, czy przypadkiem Google Drive i Dropbox już tego nie robią? Czy dyski USB nie mogą rozwiązać wszystkich problemów z pamięcią masową?

Dyski twarde mogą ulec awarii, nie mówiąc o tym, że często trafiają na dno szuflady, gdzie zacnie zbierają kurz. Komputery mogą zostać zainfekowane wirusami. Urządzenia przenośne mogą się zepsuć lub zagubić.

Zadaj sobie pytanie: Jeżeli przytrafiłoby Ci się coś takiego, czy Twoje pliki byłyby bezpieczne? Bez względu na to, czy chodzi o filmy domowe czy dokumenty firmowe, Twoje dane zasługują na doskonałe rozwiązanie ochrony, tak aby Twoje pliki — wspomnienia — były zawsze dostępne.

Czym właściwie jest stacja Synology DiskStation? Jakie są zalety korzystania z niej jako użytkownik domowy?

Od sieci inteligentnego domu po prosty dostęp do danych i niezawodne, zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowych po rozwiązanie do monitoringu wideo …
Rozumiemy, że ilość informacji dla nowych klientów może wydawać się przytłaczająca. Dlatego chcemy pokazać, co potrafią nasze produkty! A co ważniejsze, jakie korzyści zapewnia stacja DiskStation dla Ciebie i Twojej rodziny w życiu codziennym i w domu.

Wszystkie dane bezpiecznie w jednym miejscu, ale dostępne z dowolnego miejsca

 • Synchronizacja danych w czasie rzeczywistym między komputerami z systemem Windows i Mac a centralną stacją Synology DiskStation
 • Łatwy dostęp z zewnątrz przez aplikacje
 • Szybkie przywracanie z poprzednich wersji
 • Konta indywidualne zapewniają prywatność każdemu członkowi rodziny

 

Wobraź sobie, że wszystkie zdjęcia robione podczas wakacji trafiają do Twojego serwera w domu w czasie rzeczywistym a Twój telefon nie jest przeciążony milionem fotek.

Nawet jeśli Twój telefon komórkowy zepsuje się lub zgubi podczas wakacji, możesz być pewien, że do tego czasu wszystkie dane na Twoim serwerze Synology DiskStation są już bezpieczne.

Rób zdjęcia i zapisuj je bezpiecznie

 • Nigdy więcej Twoje zdjęcia nie zostaną utracone: automatyczna synchronizacja danych telefonu komórkowego z serwerem
 • Sprytne sortowanie: inteligentne sortowanie obrazów rozpoznaje miejsca, twarze i inne motywy
 • Dostęp za pośrednictwem aplikacji do wszystkich obrazów na serwerze

 

Synology Photos to plikacja darmowa dla wszystkich posiadaczy serwerów Synology NAS. Sprawdź tutaj (link), w jaki sposób odciążyć Twoje urządzenia mobilne, jak zachować cenne wspomnienia i nie martwić się o to, czy są bezpieczne.

 

Wyobraź sobie  sytuację, kiedy nie ma was w domu i martwicie się o bezpieczeństwo waszej posesji – czy nie byłoby cudownie za pomocą aplikacji mobilnej sprawdzić czy sąsiadka nie zapomniała dokarmić kotów?

Synology DS cam to bezpłatne, mobilne rozszerzenie aplikacji Surveillance Station, które umożliwia monitorowanie i odtwarzanie użytkownikom mobilnym. Intuicyjny interfejs użytkownika i aplikacja QuickConnect firmy Synology pozwalają szybko skonfigurować rozwiązanie do monitorowania urządzeń przenośnych oraz umozliwiają przesyłanie strumieniowo na żywo obraz wideo z podglądem na żywo i kontrolę podczas jego trwania.

Dwukierunkowa funkcja audio pozwala rozmawiać z innymi osobami w czasie rzeczywistym, zapewniając wrażenie rozmowy twarzą w twarz. Integracja z aplikacją Axis Network Video Door Station umożliwia powiadamianie o dzwonkach do drzwi, interakcję z gościem i ręczne otwieranie drzwi. Funkcja ta jest przydatna również wtedy, gdy zachodzi potrzeba odstraszenia intruzów lub wyłączenia innych alarmów wejścia/wyjścia.

Zawsze miej oko na swój dom

 • Twój własny nadzór w domu: bezpłatna aplikacja Surveillance Station zmienia serwer DiskStation w rozwiązanie do nadzoru wideo
 • Prosta integracja: kamery wielu producentów – dwie licencje na kamery wliczone w cenę serwera
 • Elastyczne ustawienia: wystarczy ustawić okres nagrywania, powiadomienia lub alarmy – również za pośrednictwem aplikacji
 • Nagrania zapisane na stałe: wszystkie sekwencje są zapisywane bezpośrednio na serwerze DiskStation.

 

Wyobraź sobie, że jesteś w pracy a Twoje dziecko w domu pisze rozprawkę – jak wspaniale byłoby mieć możliwość wejścia w plik tekstowy i w czasie rzeczywistym móc pomóc przy trudniejszych punktach czy tez dać dobrą radę?

Wspaniale byłoby również ustawić swój plik z budżetem domowym i udostępnić go swojej lepszej (?) połowie – razem moglibyście pracować na jednym pliku w tym samym czasie z poziomu swoich telefonów.

Synology oferuje darmowe dla użytkowników serwerów Synology NAS rozwiązania w zakresie produktywności w chmurze prywatnej a co za tym idzie płynną komunikację dzięki lokalnemu pakietowi narzędzi biurowych. Połącz siły, komunikuj się i współpracuj w czasie rzeczywistym na bezpiecznej i prywatnej platformie.

 

To jeszcze nie koniec!

Liczba podłączonych urządzeń w gospodarstwie domowym stała się poważnym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa. Zagrożone są wszystkie urządzenia — elektroniczne nianie, domowe systemy alarmowe, sieciowe systemy pamięci masowej — co prowadzi do naruszenia prywatności, utraty danych, a nawet do uszkodzeń fizycznych. Bez względu na to, jak bardzo ostrożni jesteśmy, czasami niemożliwe jest powstrzymanie każdego członka rodziny przed kliknięciem łącza phishingowego lub udostępnienia hasła Wi-Fi innym osobom. Od teraz router Synology będzie zawsze nad nimi czuwał.

Urządzenia IoT są często najsłabszym ogniwem w inteligentnym domu. Działają one w tle przez cały czas (i nie zwracają na siebie uwagi), a my mamy mniej sposobów na ich ochronę, a najlepsze z nich wykonuje się na poziomie sieci.

Niektóre rzeczy, taki jak treści dla dorosłych, przemoc lub zwyczajnie za dużo czasu online, nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale są niebezpieczne dla dzieci. Funkcje kontroli rodzicielskiej oparte na profilach pomagają skonfigurować różne zasady dostępu do internetu dla dzieci w różnym wieku.

Nie czekaj – zabezpiecz swoją rodzinę już dzisiaj.

 

W razie dodatkowych pytań odnośnie wyboru sprzętu skontaktuj się z naszym zespołem Synology tutaj.