Official Blog
Приватна хмара чи публічна? Велике питання?
Synology Team
25 March 2023

Приватна хмара чи публічна? Велике питання?

Не зовсім! Обидва варіанти пропонують цінні переваги.

Якщо Ви пошукаєте в Google “Публічна хмара проти приватної”, то, швидше за все, знайдете статті минулих років, які сміливо стверджують, що дебати вже закінчилися. Однак, якщо це дійсно так, то чому так багато компаній все ще сперечаються про те, що краще підходить для їхніх потреб у 2021 році?

Це може бути тому, що, незважаючи на те, що серед галузевих експертів і журналістів існує широкий консенсус щодо актуальності обох питань, компаніям бракує ресурсів, які б допомогли їм прийняти рішення. Це робить дискусію дуже жвавою та цінною.

Публічна хмара популярна, і на те є вагомі причини. Її часто хвалять за простоту доступу, особливо віддаленого, та можливість швидко і гнучко додавати або віднімати потужності за потреби.

Але популярність не означає, що вона найкраща для всього. Публічна хмара чудово підходить для обчислювальних потужностей і клієнтоорієнтованих додатків. Є багато сфер, де приватна хмара має перевагу. Але правда в тому, що жодна з них не замінить іншу найближчим часом.

Але як же зробити вибір?

Локальна інфраструктура з приватною хмарою має незаперечні переваги.

Наприклад, захист даних. Навіть з найсучаснішими заходами безпеки, які застосовуються на загальнодоступних хмарних серверах, компанії все ще намагаються зберігати найбільш конфіденційні дані на зовнішніх серверах. Це стосується таких документів, як бізнес-плани, кадрові файли, бухгалтерська інформація, дані про клієнтів тощо.

У такій жорстко регульованій галузі, як охорона здоров’я, наприклад, питання конфіденційності загострюється юридичною відповідальністю, пов’язаною із захистом даних. Оскільки закони про захист персональних даних, такі як GDPR, постійно змінюються в Європі, навіть менш регульовані галузі повинні враховувати, які персональні дані зберігаються і де.

Крім того, є ще одна вагома причина для локалізації критично важливих хмарних операцій: продуктивність інтернету. Пропускна здатність є обмеженим ресурсом, особливо в Німеччині, яка не може йти в ногу з іншими розвиненими країнами, коли мова йде про швидкість інтернету, посідаючи лише 31 місце в рейтингу “Найшвидший світовий індекс 2019 року”. Просто немає сенсу використовувати публічну хмару для базових операцій, наприклад, для надсилання дуже великого файлу колезі в сусідній кімнаті.

Публічна хмара дешевша?

Дослідження показали, що організації змогли зменшити витрати на приватну хмару та досягти сукупної вартості володіння, порівнянної з публічними хмарами. В одному з 451 досліджень було опитано 150 осіб, які приймають рішення в сфері ІТ, 41 відсоток з яких заявили, що їхня приватна хмара має нижчу вартість за одиницю, ніж публічна хмара. Планування потужностей, автоматизація та технології управління витратами були названі основними факторами економічної ефективності. У тому ж дослідженні респонденти зазначили, що навіть якщо провайдери публічних хмар знизять ціни вдвічі (що малоймовірно), вони перенесуть лише 50 відсотків своїх робочих навантажень з приватної хмари в публічну хмару. Зрозуміло, що компанії цінують цінність приватної хмари не лише з міркувань вартості.

Навіть найочевидніша перевага публічної хмари – доступ до даних на ходу – забезпечується приватними хмарами, тому приватна хмара поводиться так само, як і публічна. Наприклад, у Synology є функції, які забезпечують віддалений доступ, спільний доступ до файлів і синхронізацію між сайтами або пристроями, щоб імітувати найкращі функції публічної хмари в середовищі приватної хмари.

Використовуйте найкраще з обох світів

Враховуючи, що ми живемо у світі публічних і приватних хмар, навіщо вибирати між ними? Зараз є кращі інструменти, ніж будь-коли, для запуску гібриду обох хмар.

Наприклад, інфраструктура публічної хмари ідеально підходить для веб-сайтів і додатків, орієнтованих на клієнтів. Ви можете працювати з веб-сайтом у публічній хмарі. Потім ви розміщуєте його резервну копію в приватній хмарі. Таким чином Ви заощаджуєте витрати на оренду додаткового (дорогого) хмарного сховища та обчислювальних потужностей, а також можете вносити зміни в резервну копію і тестувати її в закритому середовищі, перш ніж розгортати її в реальному середовищі.

Звичайно, Ви також можете самостійно налаштувати резервне копіювання за межами майданчика за допомогою додаткового мережевого сховища Synology у віддаленому місці. Це дешевше, ніж загальнодоступна хмара, за умови, що у вас є ресурси (наприклад, доступ до другого приміщення та ІТ-персонал для налаштування). Для малих підприємств, які не мають таких ресурсів, загальнодоступна хмара залишається життєздатним варіантом.

Публічна хмара також може відігравати певну роль як частина протоколу захисту даних у поєднанні з локальним рішенням, що забезпечує додатковий бар’єр безпеки. Наприклад, ви можете зашифрувати конфіденційні дані на місці, перш ніж перенести їх у публічну хмару, додавши додатковий рівень захисту від зловмисних атак. Це дає змогу звільнити місце для зберігання даних на місці та забезпечити безпеку й доступність важливих даних у разі потреби. З Synology у вас є можливість зберігати дані в сховищі C2 Storage або створювати резервні копії в одному з багатьох великих хмарних провайдерів, інтегрованих з Synology. Програмне забезпечення також працює інтелектуально, дозволяючи Вам, наприклад, вказати, які файли слід створювати резервні копії в загальнодоступній хмарі, гарантуючи, що Ваші найбільш конфіденційні дані (наприклад, податкова інформація або дані клієнтів) будуть захищені та не будуть випадково переміщені.

Висновок: приватна хмара проти публічної

Зрештою, дебати між приватною та публічною хмарою не є важливими. Ми можемо погодитися, що приватні та публічні хмари мають свої переваги. Як було описано вище, існує багато сценаріїв, коли поєднання обох дасть вам оптимальне рішення.

Дуже важливо знайти рішення, яке відповідає вашим індивідуальним потребам. Не існує універсального підходу до захисту даних. Мережеві сховища Synology все більше розмивають межі між публічною та приватною хмарами, тому ваша компанія може бути впевнена, що розгорне систему, яка відповідає всім вашим потребам.

Як Ви ставитеся до цього? Маєте запитання? Надішліть нам запит через нашу контактну форму .